czwartek, 1 stycznia 2015

Podsumowanie czytelniczo-życiowe 2014 roku + Kuferek Książkówki

I stało się, mamy rok 2015 – bardzo mnie ten fakt cieszy. Pogoda nie przywitała Nowego Roku słońcem, ale ja i tak mam uśmiech na twarzy. :) Nie przedłużając jednak, zapraszam Was na mini podsumowanie minionego roku.

Podsumowanie czytelniczo – blogowe

Przeczytanych książek: 70 (niezły wynik jak na moje perturbacje życiowe w roku 2014).

Najlepsze książki: "Kiedyśbyliśmy braćmi" Ronald H. Balson, "Trzy odbicia w lustrze" Zbigniew Zborowski, "Wyspa na prerii" Wojciech Cejrowski.

Na wyróżnienie zasługują także: "Parabellum. Prędkość ucieczki" oraz "Parabellum.Horyzont zdarzeń" Remigiusza Mroza.

Najgorsza książka: „Laura” J.K. Johansson (recenzja już jutro).

Na blogu stuknęło ponad pół miliona wyświetleń i na obecną chwilę licznik pokazuje: 627,141.

FP Książkówki przekroczył magiczną liczbę 1000 polubień i w tej chwili wynosi: 1138.

Książkówka objęła swym patronatem tytuł "3 godziny" Eweliny Jasik i Adama Jakubiaka, a moje nazwisko oraz link do bloga trafiły na okładkę „Seksturysty” Adama Amblera.

Całkiem nieźle, wydaje mi się. :)

Podsumowanie życiowe

Nie oszukując nikogo ani tym bardziej siebie, muszę powiedzieć, że rok 2014 był do luftu. Jedno nieszczęście ciągnęło za sobą drugie, w myśl zasady, że nieszczęścia chodzą stadami (już nie parami). Wstyd mi za to, że przez zawirowania życiowe ucierpiał na tym blog, a nawet przeszło mi przez myśl, by zawiesić blogową działalność, co – na szczęście - skutecznie wybito mi z głowy. W związku z zawirowaniami życiowymi, muszę w szczególności podziękować osobom, które były mi wsparciem w sposób mniej lub bardziej dla nich świadomy:

Wojtek
Ty już sam najlepiej wiesz za co Ci dziękuję. Znosiłeś dzielnie moje smętolenia i co najważniejsze – rozumiałeś jak nikt inny. Mam u Ciebie dług wdzięczności za to wszystko + za to, że nie dałeś mi zapomnieć o tym, że…jestem kobietą. :)

Ania i Małgosia
Jedna z Was stawiała mnie do pionu słownymi kopniakami, a druga dawała się wygadać. Obie zawsze w pogotowiu. Dziękuję, że przypominacie mi o mojej wartości i… za to, że jesteście. Bez Was pewnie już dawno bym oszalała. ;)

Jola, moja Sis
Za miliony przeprowadzonych rozmów w minionym roku 2014, które wiele dobrego mi dały i pomogły w uchronieniu się przed popełnieniem pewnego, życiowego błędu. Za dodawanie wiary we mnie samą. Za obecność, po prostu. :)

Marek
Za to, że byłeś i jesteś dzień w dzień. Za to, że to właśnie Ty wybiłeś mi z głowy pomysł zawieszania działalności Książkówki.

Ty, jako jedna z nielicznych dajesz mi odczuć, że mój blog, to całe moje pisanie ma sens. Dzięki Tobie czuję, że warto…

Każda rozmowa z Tobą dodaje mi solidną dawkę pozytywnej energii – zarażasz mnie nią w sposób niekontrolowany i proszę…rób to dalej. :) A najlepiej mnie adoptuj. ;)

Dziękuję też Wszystkim, którzy dalej odwiedzają Książkówkę, mimo że mój blog miał w tym roku kilka „przerw w życiorysie”, że chwilami tak mało się tu działo. Dziękuję, że jesteście!

****

Ukoronowaniem dzisiejszego jakże dłuuuuugiego wpisu niech będą nagrody książkowe rozdawane przeze mnie każdego miesiąca w ramach Kuferka Książkówki. :) Tym razem książki wędrują do:

Magdalena W.


i

Ania Mania

Gratuluję! Zapraszam serdecznie do odwiedzenia Kuferka, który został dziś mocno zasilony. :)SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! Życzę Wam zdrówka przede wszystkim, bo ono najważniejsze. :)

79 komentarzy:

 1. Szczesliwego Nowego Roku ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję statystyk :) Mimo kłopotów, które Cię dotknęły, i tak sporo przeczytałaś oraz osiągnęłaś w ubiegłym roku :)
  Życzę Ci Ewa wszystkiego dobrego w 2015 roku. Żeby życie lepiej Ci się układało, już bez większych zawirowań i problemów. A w tym książkowym świecie mnóstwa ciekawych lektur po drodze :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, nawet dumna z siebie jestem, że aż 70 książek (mimo zawirowań) zdołałam przeczytać. :)
   Dziękuję bardzo i wzajemnie, moja Droga. Niech ten rok upłynie Ci bez niepotrzebnych afer takich jak...sama wiesz z kim. ;)

   Usuń
 3. Pomyślności w Nowym Roku, oby był lepszy od poprzedniego <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby...OBYYY! ;) Dziękuję i wszystkiego dobrego oraz książkowego, rzecz jasna. :)

   Usuń
 4. Dla mnie też 2014 r. nie był najlepszy, ale teraz to już wszystko będzie tylko dobrze :) Damy radę :D Szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że damy, bo kto ma dać radę jak nie my? ;) Szczęśliwości! :)

   Usuń
 5. Niestety nie znam żadnej z wymienionych przez Ciebie książek, ale bardzo Ci gratuluję wyniku :) I życzę, żeby ten rok był nie gorszy albo i lepszy, nie tylko pod względem czytelnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby był przede wszystkim lepszy. :) Dziękuję i wszystkiego dobrego, a książki wymienione, jako te NAJ serdecznie Ci polecam. :)

   Usuń
 6. Mam nadzieję, że wszystkie przykrości już za Tobą, a nowy rok okaże się znacznie bardziej pomyślny :) No i oczywiście nie porzucaj bloga, w żadnym wypadku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką nadzieję i że już mi nic nie strzeli do głowy, by wprowadzać Książkówkę w stan uśpienia. ;) Dziękuję i wszystkiego dobrego także dla Ciebie. :)

   Usuń
 7. Łał. Ale mam pole rażenia. Bomba. Kaloryczna!

  Wszystkim Czytelnikom Książkówki i Tobie, Ewciu, życzę dobrych ludzi wokoło! I żeby widzieć, że szklanka jest w połowie pełna, a nie pusta! Zawsze i wszędzie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko tyle i aż tyle. :) Ale z Tobą łatwiej mi widzieć ją właśnie w połowie pełną. :) Dziękuję i samych cudowności w Nowym Roku dla Ciebie, Małża, latorośli i mrókwów. ;)

   Usuń
 8. Heh. I mój rok był do luftu. Ale... jednak Ewciu żyjemy. I idziemy dalej, do przodu :) Moja nadzieja się odradza! Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo, kogo ja widzę. :) Kope lat! :) Masz rację Kochana, co nas nie zabije, to nas wzmocni, prawda? :) Powoli trzeba dążyć ku lepszemu. :) Wszystkiego dobrego!

   Usuń
 9. Szczęśliwego Nowego Roku i obyś go skończyła z... milionem wyświetleń :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Kto wie, może milion stuknie w tym roku. :) Ale to już od Was (czytelników) zależy. :) Szczęśliwego nowego Roku. :)

   Usuń
 10. Teraz czas na nowy rozdział - oby był lepszy, jeszcze bardziej zaczytany, cudowny i pełen radości! Szczęśliwości Kochana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, tak! Nie inaczej! Wszystkiego dobrego, Kochana! :)

   Usuń
 11. Życzę w takim razie najlepszego roku ever. Niech 2015 będzie pasmem niekończących się uniesień radości i spełnienia :). Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hoho! Piękne życzenia, oby się spełniły. :) Dzięki Sis i wzajemnie. :*

   Usuń
 12. Bardzo dobry książkowy wynik! 70 książek, wow...Mi ten rok ograniczył czas na czytanie książek...Niestety...
  Życzę Tobie, abyś nadal tworzyła bloga, bo robisz naprawdę świetną robotę :) Za rok bilans będzie już tylko lepszy! Wszystkiego dobrego :]
  Dziękuje za docenienie mej wypowiedzi w kuferkowym konkursie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa, aż się serce cieszy. :) I zapraszam do mnie częściej. :) Szczęśliwego Nowego Roku!

   Usuń
 13. Świetny wynik, gratuluję! W nowym roku życzę Ci dużo zdrowia, szczęścia, wytrwałości w blogowaniu i samych sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 14. W zasadzie to był (może i... ) najgorszy rok w moim życiu. Rozpadło się małżeństwo, ideały, życie... Pozostaje wierzyć, że może być lepiej, czego wszystkim Wam z całego serca życzę, a w szczególności Autorce powyższego posta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorka dziękuje i również życzy Tobie jak najlepiej. :)

   Usuń
 15. Życzę Ci byś w 2015 roku mogła zapomnieć wreszcie o wszystkich troskach i problemach roku poprzedniego. Niech ten rok stanie się dla Ciebie pasmem szczęść tych małych i większych, i niech każdy dzień przynosi Ci radość i satysfakcję. Trzymam kciuki żeby tak było!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za piękne życzenia i odbijam piłeczkę - wszystkiego co najlepsze w roku 2015. :)

   Usuń
 16. Całkiem udany rok w blogosferze :) Niech się darzy!

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję i życzę jeszcze lepszych wyników w 2015 roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. ŻYCZĘ UŁOŻENIA ŻYCIA W SZCZĘŚCIU MIŁOŚCI, I SPOKOJU W 2015 ROKU :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wszystkiego najlepszego i pomyślności w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 20. W takim razie, całe szczęście, że rok 2014 poszedł już sobie w cholerę. Życzę Ci, żeby ten kolejny był o niebo (albo i dwa nieba) lepszy, by tych pozytywnych, wspierających Cię osób nigdy nie zabrakło i żebyś nigdy nie wątpiła ani w siebie, ani w sens blogowania. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj jak pięknie, aż mi się delikatnie oko spociło. ;) Dziękuję ślicznie i dla Ciebie Ann, również wszystkiego dobrego. Byś dalej się tak pięknie blogowo rozwijała jak do tej pory. :) Niech Twój zapał nie gaśnie. :) Tylko nie rób sobie więcej zdjęć z Chattamem. bo znów będę musiała Ci zazdrościć. ;)

   Usuń
 21. Widzę, że mimo pewnych trudności 2014 rok ogólnie był dla ciebie całkiem znośny. Jednak życzę ci, aby ten Nowy Rok był zdecydowanie lepszy pod każdym względem, uczuciowym, rodzinnym, zdrowotnym i zawodowym.
  Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blogowo był dobry, a reszta? Szkoda gadać, ale już nieważne. Mamy nowy rok, który MUSI być udany. :) Dziękuję i wszystkiego dobrego dla Ciebie. :)

   Usuń
 22. Cieszę się, że porzucenie blogosfery zostało Ci skutecznie wybite (dziękuję Marku!), bo nie byłoby tu już tak samo bez Ciebie.
  Sama mam sporo obawy, jak to będzie, gdy będę musiała wrócić po macierzyńskim do pracy... Niestety ten dzień zbliża się i to bardzo szybko.
  Życzę Ci, żeby w 2015 zawirowania Cię omijały. Lepiej wiruj w tańcu albo rzucaj się w wir zakupów, szczególnie książkowych ;)
  Zwyciężczyniom serdecznie gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, i znów mi milutko... Dziękuję bardzo. A co do Twoich obaw, to myślę, że bez problemu dasz radę wszystko pogodzić. Koleżanek blogerek, które dzielą czas między rodziną, pracą i książkami nie brakuje. One dają radę, więc i Ty bez problemu sobie poradzisz w co ani trochę nie wątpię. :) Wszystkiego dobrego dla Ciebie i latorośli. :) Niech rośnie na mola książkowego. :)

   Usuń
 23. Wspaniałości w nowym roku :)
  Nieśmiało zapraszam do siebie, będzie mi bardzo miło bo dopiero raczkuję. http://odkrywajacksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Skoro 2014 był do luftu, zróbmy wszystko, żeby 2015 był cudny i żeby następny noworoczny wpis ociekał radością ;) Wszystkiego najlepszego - blogowo i w życiu pozablogowym;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby to tylko ode mnie zależało, to taki by właśnie 2015 był. :) Zobaczymy. :) Dziękuję i wszystkiego dobrego! :)

   Usuń
 25. U mnie też było do luftu, ale miejmy nadzieję, że 2015 będzie dla nas łaskawy :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Wspaniałe statystyki. Gratuluję! :) A w tym roku życzę wielu wspaniałych nowości książkowych :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Wspaniałe statystyki, dobrze że odwiedziono Cię od zawieszenia działalności bloga :)

  Na ten Nowy Rok życzę Ci, zdrowia, szczęścia oraz spokoju i uśmiechu na co dzień i oby wszystkie problemy zostały się w starym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie. Dla Ciebie też samych dobroci w tym Nowym Roku. :) I dla męża, fana Kinga także. :)

   Usuń
 28. Oj Książkówko, jaka Ty jesteś przekochana! Czytam te Twoje podziękowania i łezka się w oku kręci - dobrze mieć wokół siebie dobrych, wartościowych ludzi. Z całego serca przeogromnie życzę Ci, żebyś nie miała już żadnych turbulencji życiowych w 2015, a smuteczki poszły precz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuuuuję. :) Oby się ziściły Twoje życzenia. :) Wszystkiego dobrego! :)

   Usuń
 29. Życzę Ci, by 2015 rok był dla Ciebie bardziej przychylny i by obfitował w same szczęśliwe wydarzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Twoje podziękowania wyglądają niczym mowa na gali Oscarów ☺
  Dalszych sukcesów życzę, a życiowe zakręty niech zgubią się gdzieś po drodze. Mam nadzieję że pasja Cię nie opuści, lubię tu zaglądać i czytam Twoje teksty choć nie zawsze daję o sobie znać komentarzem ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, na gali Oscarów? W sumie... rozdałam w tym wpisie kilka statuetek. ;) Cieszę się bardzo, że jesteś i czytasz, choć nie zawsze komentujesz. Nic nie szkodzi. Po prostu bądź. :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. :)

   Usuń
 31. Dla Ciebie też wszystkiego co najlepsze! :)

  https://booklovinbypas.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 32. Do siego roku Ewo, cokolwiek to znaczy;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Same dobre rzeczy kryją się pod tym życzeniem, więc bardzo dziękuję. :) Wszystkiego dobrego. :)

   Usuń
 33. Oby ten rok był obfity w same najlepsze chwile i książki. Mimo zawirowań imponująco dużo przeczytałaś książek i na pewno nigdy ci nie dorównam. I dokładnie wiem jak to jest jak Ania potrafi stawiać do pionu słowami kopniakami w pozytywnym znaczeniu tego słowa bo nie raz mi też to pomogło.Pozdrawiam i jeszcze raz życzę wszystkiego najlepsiejszego w tym 2015 roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Asiu. :) Dla Ciebie też wszystkiego dobrego, byś Ty i dzieciaczki nie chorowały. :) To chyba najważniejsze. :) Ania, taaaak, ma talent do stawiania do pionu. ;)

   Usuń
 34. Życie płata różne figle, ale podniosłaś się i idzie Ci świetnie! Blog jest boski, a ja trzymam kciuki by było tylko lepiej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, jak milo. :) Dzięki Tusiu, serdeczne dzięki. Dzięki także za Twoją obecność. :)

   Usuń
 35. Szczęśliwego Nowego Roku, pełnego sukcesów. Dziękuje raz jeszcze za docenienie.

  OdpowiedzUsuń
 36. To teraz rok 2015 nie ma wyjścia i musi być wspaniały dla Ciebie :D Czego Ci z całego serca życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby, Dysiu, oby. Zaczyna się wspaniałym humorem, więc może to dobry omen? :)

   Usuń
 37. Ewuś... Dopiero dzisiaj przeczytałem i na moment zamarłem z wrażenia. Dziękuję Ci, choć nie zasłużyłem sobie na takie wyróżnienie. Reszta w mailu :) Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasłużyłeś, zasłużyłeś. Na dużo więcej niż jakieś tam podziękowania na blogu. :) Ale w obecnej chwili nie mogę Ci podziękować w innej formie. :)

   Usuń
 38. Szczerze się przyznaję, że nigdy nie odwiedzałam Twojego bloga. Wydajesz się jednak być tak sympatyczną i fajną osóbką, że... masz nowego obserwatora! :) Oby 2015 nie był do luftu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, jak miło. :D Dziękuję pięknie i zapraszam do mnie częściej. :) A rok 2015 póki co zapowiada się dobrze (tfu, tfu). :)

   Usuń

SPAM, reklamy, wulgaryzmy oraz komentarze niezwiązane z tematyką wpisu bezwzględnie usuwam.