piątek, 23 sierpnia 2013

LiteraTura, Wrocław 2013


Książkówka zawsze chętnie wspiera wszelkie wydarzenia literackie, dlatego chętnie przekazuje dalej info o "LiteraTurze". :) Wrocławianie (i nie tylko) - przybywajcie tłumnie! :)Impreza tej miary organizowana jest pierwszy raz.  „LiteraTura I Wrocław 2013” odbędzie się 31 sierpnia br. we Wrocławiu. Ma na celu aktywne promowanie kultury, a zwłaszcza czytelnictwa.

Rozpoczęcie nastąpi o godzinie 14:00 w Parku Teatralnym (Park im. Mikołaja Kopernika w Wrocławiu), gdzie dojdzie do spotkania pisarzy z czytelnikami. W tym miejscu autorzy i uczestnicy spotkania nawiążą bezpośredni kontakt, będą spacerować alejkami parku, rozmawiać i dyskutować na temat literatury, a przy tym doskonale promować innowacyjną, a tym samym bardzo ciekawą formę wypoczynku. Warto zauważyć, że już sam tytuł akcji „LiteraTura I Wrocław 2013” jest przewrotny, przyciągający uwagę. Bowiem w ciekawy sposób pokazuje jak niesamowicie można bawić się językiem, słowem... Autorzy, pisarze robią to na co dzień, a czytelników i odbiorców literatury pragną tym zainteresować, zaszczepić w nich chęć obcowania z książką i słowem pisanym. Wciągnąć ich nie tylko w świat książki, ale w osobisty świat każdego z autorów. Ważnym aspektem tej części wydarzenia będzie szeroko rozumiana przestrzeń miejska Wrocławia. Pisarze będą propagować czytelnictwo w każdej grupie wiekowej. Czytelnicy posiądą możliwość nabycia książek oraz uzyskania autografów i dedykacji od ich twórców. Chętni pisarze przeczytają fragmenty swoich utworów, jednocześnie reklamując własną twórczość. W dzisiejszych czasach nie wystarczy wystawić książkę za witrynę księgarni. Proponowana forma promocji jest nowoczesna i co najważniejsze - czytelnik jest w nią zaangażowany równie mocno jak autor.

A oto pozostałe atrakcje:
* Około godz. 16:00 w księgarni Matras na ul. Świdnickiej odbędą się indywidualne prezentacje wybranych działów literatury, wykłady przeprowadzone przez pisarzy, aktywna sprzedaż egzemplarzy książkowych, konkursy z nagrodami, wywiady oraz zabawy z uczestnictwem czytelników. Odwiedzający w tym czasie księgarnię będą mieli szansę na rozmowy z autorami, którzy opowiedzą o swojej twórczości, inspiracjach, doświadczeniach podczas wydawania książek, jak również o sobie. Każdy z autorów otrzyma przydział do odpowiedniego sektora księgarni, tym samym starając się wzbudzić zainteresowanie czytelników różnymi gatunkami literackimi. Z kolei w tzw. „dark roomie” księgarni Matras, autorzy w zamkniętej grupie odbiorców dokonają prezentacji na wybrany przez siebie temat, związany nie tylko z literaturą, ale również z szeroko pojętą twórczością.

* Podczas wydarzenia przewidziano liczne konkursy i zabawy dla czytelników, w których będzie można wygrać egzemplarze książkowe.

 * Około godz. 20:00 grupa organizatorów i biorących udział w akcji pisarzy weźmie udział w „Marszu żywych autorów”, podczas którego prezentowana będzie forma aktywnej rekreacji czytelniczej oraz nakłanianie mieszkańców miasta do czynnego udziału w „Marszu…”. –
Około godz. 20:45 na Moście Zakochanych - zakochani w literaturze uczestnicy zawieszą kłódki na znak wiecznej miłości do słowa pisanego, ukazując w ten sposób swoje przywiązanie do kreatywnego tworzenia. Kłódki będzie można podpisywać wspólnie z czytelnikami.

* O 21.00 przejście Z Mostu Tumskiego do Antykwariatu „Szarlatan”, gdzie wśród dzieł literatury polskiej i światowej, umieszczą liście własnej twórczości na Drzewie Literatury, w ten symboliczny sposób podkreślając swój związek z dawnymi mistrzami oraz tymi jeszcze nienarodzonymi.

* O godz. 22:00 uczestnicy wezmą udział w pokazie ognia, wody i światła. Odbędzie się sesja fotograficzna, będąca pamiątką spotkania.

Podczas imprezy odbędzie się również „uwolnienie książek” - w ramach akcji „Cały Wrocław czyta”. Przez to hasło - rozumiane jest dzielenie się z innymi słowem pisanym, poprzez pozostawienie pozycji literackich w specjalnie na to przeznaczonym miejscu, dla czytelników.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!Niniejszy tekst jest fragmentem kampanii promującej  wydarzenie czytelnicze, którego pomysłodawcą i głównym inspiratorem jest: Sztukater.

39 komentarzy:

 1. Nie żeby coś, ale ja chyba nie lubię aż takich spędów ludzi w jednym miejscu... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam, oj tam. :) W takim celu spędy są wskazane. :) W końcu chodzi o propagowanie czytelnictwa a nie byle co. :)

   Usuń
  2. Może i tak, za niedługo są targi w Katowicach... ale choć mam tam niedaleko, jakoś się nie wybieram. Znowu każdy chciałby tylko wepchnąć swoją książkę jak największej liczbie osób...

   Usuń
  3. "Wepchnąć" - ostro powiedziane. Pomyśl, czy jakbyś Ty napisała swoją książkę (czysto teoretyzuje teraz) to pewnie też byś chciała by wiele osób po nią sięgało. :) Mnie do targów niestety nie po drodze a żałuję, bo chciałabym móc spotkać na żywo niektórych pisarzy. :)

   Usuń
  4. Też z tym "wpychaniem" byłabym ostrożna, bo czy faktycznie trzeba coś kupić? Można pochodzić, pooglądać, może załapać się na jakiś mały gratis, zdobyć autograf, pooddychać tym powietrzem przesyconym literaturą, nawiązać kontakty, może spotkać ulubionego autora. Oni się promują, ale to impreza dla nas. Rozumiem, że autorzy chcą się przebić, ale kto by nie chciał? I to jest dla nich szansa.
   Mnie jakoś takie imprezy omijają, kiedyś chyba było ich więcej, może mniejszych, ale nie tylko w dużych miejscowościach i wtedy udało mi się raz wybrać. Od dawna niestety nie byłam na żadnej, ale myślę, że w końcu się zmobilizuję. Może jakiś mój ulubiony autor mnie zwabi:) Do Wrocławia raczej nie dam rady zawitać, czego żałuję.
   Dziękuję, że nas informujesz:)

   Usuń
  5. Polecam się na przyszłość. :)

   Usuń
 2. Szkoda, że we Wrocławiu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nie bliżej, ale co dla nas daleko, dla innych w sam raz. ;)

   Usuń
 3. Słyszałam już o tej imprezie i nawet dostałam na nią zaproszenie. :-) A czy pojadę do Wrocka? Jeszcze nie wiem. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję:) Wiedziałam, że masz dobre serduszko:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym się wybrała... Może takie coś będą organizować co roku? To by tylko potwierdziło moją decyzję o studiach i przeprowadzce do Wrocławia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę tym, którzy będą mieli okazję w tym uczestniczyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Żałuję, że jest w czasie kiedy nie ma mnie we Wrocławiu. Liczę, że w trakcie załapię się na coś podobnego we Wro.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze jeden powód by kochać to miasto <3 Nie może mnie zabraknąć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super akcja. Szkoda jedynie, że mam tak daleko do Wrocławia :-(

  OdpowiedzUsuń
 10. Już nie mogę się doczekać relacji z tej imprezy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi fantastycznie, ale niestety nie dam rady. Raz, że mam już plany, dwa, że brakuje mi funduszy, a trzy, że muszę wypocząć.
  Jednak wszystkim uczestnikom życzę miłej zabawy : )

  OdpowiedzUsuń
 12. Akurat wracam w ten łikend do domu! Ale chętnie przeczytam relacje i następnym razem jak będzie fajnie, to wybiorę się osobiście :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne to, ale mam za daleko:(

  OdpowiedzUsuń
 14. Chciałabym, aby zorganizowano coś takiego w Krakowie :)
  Wtedy na pewno bym poszła!

  OdpowiedzUsuń
 15. rewelacja! choć mam daleko! jak reszta nie mogących a chcących uczestniczyć zazdroszczę osobą będącym tam;)pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja do tej grupy należę - niestety. Pozdrawiam wieczornie! :)

   Usuń
 16. Szkoda, że do Wrocławia mi nie po drodze :( Gdyby to było w Katowicach, to z pewnością bym się wybrała :P

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam,
  ostrzegam przed wydawnictwem Evanart. Zanim im powierzycie swoje pieniądze sprawdźcie ich!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja jestem z nich bardzo zadowolony, nie tylko wydali moja książkę( z małym opóźnieniem)w sposób elegancki to jest do kupienia i w merlinie i w większości księgarniach a także w sieciówce traffic club. Evanart całkowicie polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Całą prawdę o wydawnictwie Evanart znajdziecie na FB Ta Mida - zajrzyj a odechce się Tobie jakakolwiek współpraca z tym wydawnictwem.
  grupafb

  OdpowiedzUsuń

SPAM, reklamy, wulgaryzmy oraz komentarze niezwiązane z tematyką wpisu bezwzględnie usuwam.